Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Western - Ohio State Doubleheader
All Day
AM: Reserve / PM: 3rd

vs Dallas
@ Carbondale, Ill.
Final
L, 8-5

25
26
27
28
1
2
vs Hunter Seat - Ohio State
All Day
AM: Reserve / PM: 3rd



3
vs Hunter Seat - Ohio State
All Day
AM: Reserve / PM: 3rd

vs Western - Regionals
All Day
4
5
6
7
8
9
vs Denison
@ Athens, Ohio
Final
L, 7-3

vs Denison
@ Athens, Ohio
Final
L, 16-8
10
vs Martin Luther
@ Naples, Fla.
Final
W, 7-2

vs Blackburn
@ Fort Myers, Fla.
Final
L, 2-1
11
vs Nazareth
@ Naples, Fla.
Final
W, 9-1

vs SUNY Canton
@ Naples, Fla.
Final
W, 4-3


12
vs Kenyon
@ Fort Myers, Fla.
Final
W, 3-1

vs Curry
@ Fort Myers, FL
Final
W, 8-2
13
vs Lesley
@ Fort Myers, Fla.
Final
L, 10-8

vs Western Conn. St.
@ Fort Myerts, Fla.
Final - 8 innings
W, 6-5

vs Ivy Tech Fort Wayne
Final
W, 5-4

14
vs Knox
@ Naples, Fla.
Final
W, 10-3

vs Rochester Inst.
@ Naples, Fla.
Final
W, 1-0
15
vs Western - Semifinals
All Day
16
vs Western - Semifinals
All Day

at Wash. & Jeff.
Final
L, 22-6

17
vs Franklin
@ Indianapolis, Ind.
Final
L, 9-8

vs Franklin
@ Indianapolis, Ind.
Final
W, 18-9
18
19
20
21
22
at Transylvania Invitational
TBA

at Transylvania Invitational
TBA
23
at Transylvania Invitational
TBA

at Transylvania Invitational
TBA

vs Muskingum
1:00 PM

at Ohio Northern
1:00 PM

at Muskingum
1:00 PM

at Muskingum
3:00 PM

vs Muskingum
4:00 PM
24
vs Hanover
1:00 PM

vs Albion
1:00 PM

vs Albion
3:00 PM

vs Hanover
4:00 PM
25
26
at Berea
4:00 PM

at Berea
6:00 PM
27
at Wittenberg
6:00 PM

at Anderson (IN)
6:00 PM
28
29
30
at Cedarville Invitational
11:00 AM

at Cedarville Invitational
11:00 AM

at John Carroll
1:00 PM

vs Heidelberg
1:00 PM

vs John Carroll
1:00 PM

vs John Carroll
3:00 PM

at John Carroll
4:00 PM
31
at Oberlin
12:00 PM

at Hanover
1:00 PM

at Oberlin
3:00 PM

at Hanover
3:00 PM
1
2
at Ohio Northern
3:00 PM

at Ohio Northern
5:00 PM
3
at Mt. St. Joseph
6:00 PM

at Otterbein
7:30 PM
4
5
6
at Heidelberg Invitational
11:00 AM

at Heidelberg Invitational
11:00 AM

vs Baldwin Wallace
1:00 PM

vs Baldwin Wallace
1:00 PM

at Baldwin Wallace
1:00 PM

at Baldwin Wallace
3:00 PM

vs Baldwin Wallace
4:00 PM